حواله سوئیفت | حواله سوئیفت شخصی و دانشگاهی

حواله ارزی سوئیفت (SWIFT Transfer) یکی از امن‌ترین سیستم‌های انتقال پول به خارج از کشور است که توسط یک موسسه‌ی تعاونی غیرانتفاعی اداره می‌شود. Pars e-Pay با توجه به نیاز افراد در داخل کشور به راه‌های مختلف برای انتقال پول به خارج از کشور این سرویس را هم در دسته خدمات خود قرار داده است. البته این سرویس مدت‌ها است که در کشور ما توسط مراجعی به افراد ارائه می‌شوند، اما محدودیت‌هایی در استفاده از آن وجود دارد. این مراکز عموماً حواله‌هایی با مبالغ کم‌تر از ۵۰۰۰ دلار را انجام نمی‌دهند و شما برای انجام حواله‌های خرد با مشکل روبرو می‌شوید.

مجموعه parsepay.com همواره در تلاش است تا خدماتی متمایز به مشتریان ارائه بدهد و سرویس‌هایی را راه‌اندازی کند که پیش از این در دسترس هموطنان قرار نداشته‌اند. در همین راستا شما می‌توانید حواله‌های خود را با هر مبلغی که دوست دارید در وب‌سایت Pars e-Pay به ثبت برسانید و با پرداخت کم‌ترین کارمزد حتی حواله‌های خرد را هم از این طریق انجام بدهید. برای دریافت خدمات سوئیفت بد نیست یک سری اطلاعات مقدماتی درباره این سیستم و مراحل انجام این حواله ارزی داشته باشید. 

SWIFT چیست؟

SWIFTمخفف عبارت Society for the Worldwide Interbank Financial Telecommunication میباشد. این پروتکل در سال ۱۹۷۳ در بروکسل پایتخت بلژیک پایه گذاری شد. کد سوئیفت کدی است که برای شناسایی موسسات مالی به کار میرود و هم اکنون در ۲۰۹ کشور جهان و بیش از ۹۰۰۰ بانک و موسسه مالی به کار میرود. در سال ۲۰۱۰ روزانه بیش از ۱۵ میلیون پیام سوئیفت ارسال شده است.

صدور حواله‌ ارزی سوئیفت

سیستم SWIFT با توجه به نمایندگان متعدد در سراسر دنیا و همچنین با استفاده از سیستم بسیار پیشرفته و مطمئنی که دارد، امکان انتقال امن پول از هر کشور به کشوری دیگر را فراهم کرده است. Pars e-Pay هم این امکان را به وجود آورده تا مشتریان عزیز بتوانند از این پس بدون هیچ دغدغه‌ای حواله‌های ارزی خود با هر مبلغ را از این مرجع امن و قابل اطمینان بین‌المللی به انجام برسانند.
برای ثبت سفارش صدور حواله‌ ارزی سوئیفت لازم است از سوئیفت کد حسابی که می‌خواهید وجه درخواستی شما به آن منتقل شود، اطلاع داشته باشید. سوئیفت کد یک کد ۸ تا ۱۱ بخشی است که از عدد و حروف تشکیل شده است. هر بخش از این کد به اطلاعات خاصی از حساب بانکی مربوط است و برای انتقال پول به حساب، فقط وارد کردن ۸ بخش ابتدایی این کد کفایت می‌کند و اطلاعات ۳ بخش آخر اختیاری است.
 همکاران ما می‌توانند با دانستن این کد و یک سری اطلاعات پایه، حواله بانکی شما را در زمانی کوتاه صادر کنند. مبلغ مورد انتقال به خارج از کشور پس از انجام حواله با طی کردن فرایندی ۳ تا ۵ روزه، که به سیستم سوئیفت مربوط می‌شود، به حساب مقصد واریز خواهد شد.
در نظر داشته باشید که پیش از ثبت سفارش برای حواله پول به خارج از کشور از طریق سیستم سوئیفت باید نسبت به صحت اطلاعات وارد شده جهت انتقال اطمینان پیدا کنید. البته به دلیل امنیت بالای این حواله در اکثر مواقع سیستم انتقال پول را در صورت مغایرت اطلاعات انجام نمی‌دهد، اما در صورت ارائه اطلاعات ناقص یا اشتباه هرگونه مسئولیتی به عهده شما خواهد بود.

مزایای سوئیفت چیست؟

سوئیفت سیستمی است که تمام اصول نقل و انتقالات بانکی در آن رعایت شده و عملیات آن از طریق اتصال دو رایانه‌ در بانک‌های مختلف با هم صورت می‌پذیرد. اطلاعات حواله ارزی به صورت کدهای رمزگذاری شده انتقال می‌یابند و تا رسیدن به رایانه مقصد قابل بازخوانی نیستند. همچنین سیستم سوئیفت استاندارد بسیار بالایی دارد و تا به حال هیچ موردی از عدم کارایی سیستم یا بروز اشتباه در آن مشاهده نشده است.

چرا انجام حواله سوئیفت را به Pars e-Pay بسپارم؟

فرض کنید شما قصد دارید مبلغی کم‌تر از ۵۰۰۰ دلار را به حساب بانکی خارجی فرزند، دوست یا آشنای خود واریز کنید. پیش از این با توجه به امتناع مراکز سنتی در پذیرفتن حواله‌هایی با این مبالغ، استفاده از حواله سوئیفت برای این انتقال ممکن نبود. اما در Pars e-Pay با هدف ارائه خدمات نوین، بدون در نظر گرفتن مبلغ حواله این خدمت را با دریافت کم‌ترین کارمزد و در سریع‌ترین زمان ممکن در اختیار شما قرار می‌دهیم. ضمنا ما برای ارائه این خدمت با صرافی همکار خود قرارداد کارگزاری منعقد کرده ایم و حواله شما در بستری امن و مطمئن طبق قوانین و مقررات بانک مرکزی ج.ا.ا انجام می پذیرد و قبل از انجام حواله لازم است احراز هویت شما بطور کامل صورت پذیرد.

اطلاعات لازم برای انجام حواله سوئیفت؟

برای انجام حواله جات از طریق سیستم سوئیفت متقاضی باید اطلاعات زیر را در اختیار ما قرار دهد:

  1. نام صاحب حساب یا Account Holder
  2. شماره حساب یا IBAN
  3. نام بانک یا Bank Name
  4. سوئیفت کد یا SWIFT Code (در بعضی جاها BIC کد نیز می گویند)
  5. آدرس کامل گیرنده حواله
زمان حواله سوئیفت چقدر می باشد؟

زمان انجام حواله جات یک تا پنج روز کاری می باشد و رسید حواله بانکی یا MT103 بعد از انجام حواله در اختیار مشتری قرار می گیرد.

فرق Western Union با SWIFT چیست؟

به طور کلی سوئیفت روش انتقال سریع محسوب نمی شود و ۱ تا ۵ روز کاری زمان بر می باشد و نیاز به اطلاعات حساب بانکی گیرنده دارد. در حالیکه حواله Western Union بسیار سریع بوده و در همان روز گیرنده قابل به دریافت وجه خود می باشد و احتیاجی هم به اطلاعات حساب بانکی نمی باشد.