پرداخت هزینه آزمون ACCA

ACCA  Association of Chartered Certified Accountants یا انجمن حسابداران خبره و رسمی، سالانه آزمون هایی در سطح جهان به منظور بررسی توانایی افراد در جنبه های مختلف کسب و کار همچون مهارتهای حسابداری مالی، مدیریت، اخلاق و … برگزار می کند. آزمون ACCA بر پایه استانداردهای بین المللی حسابداری استوار بوده، مدرک آن در بسیاری از کشورها به عنوان مدرکی بومی قابل قبول است.صرافی آنلاین پارس پرداخت مفتخر است که در کوتاهترین زمان و با مناسب ترین قیمت پرداخت هزینه آزمون ACCA شما را انجام میدهد.

 

آزمون ACCA انجمن حسابداران خبره رسمی در انگلستان می باشد در واقع این آزمون مخصوص حسابداران و کارشناسان مالی می باشد. آزمون ای سی سی ای هر سال برای سنجش و ارزیابی توانایی مختلف افراد در بخش هایی به مانند کسب و کار، مهارت های حسابداری و مالی و … مورد استفاده قرار می گیرد. کلیه کارشناسان خبره حسابداری در سراسر دنیا می توانند در این دوره شرکت نمایند. دوره ای سی سی ای بین ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد. لازم به ذکر است که حسابداران برای گذراندن تمام مراحل این دوره ۱۰ سال فرصت خواهند داشت که البته متقاضیان می توانند با توجه به شرایط خود برای آن برنامه ریزی داشته باشند. البته در نظر داشته باشید که امتحان ACCA بر پایه استانداردهای بین المللی می باشد ولی در هر کشوری با توجه به شرایط آن کشور ممکن است نوع سوالات تغییر داشته باشد. مثلا در صورتی که شما درصدد مهاجرت به ترکیه، تحصیل در ترکیه و یا اخذ شهروندی ترکیه هستید به شما پیشنهاد می شود که منابع آزمون ACCA را در ترکیه دنبال کنید. این آزمون به همراه آزمون CFA را می توان دو آزمون بین المللی حوزه های مالی دانست.  

جهت اطلاع از هزینه های دقیق آزمون ACCA میتوانید به لینک های  امارات ، ترکیه ، ایران مراجعه نمایید .

هزینه آزمون های ACCA شامل دو قسمت هزینه عضویت در انجمن و هزینه خود آزمون هاست. هزینه عضویت هزینه ای است که فارغ از اینکه شما چه آزمون هایی را خواهید داد، می بایست برای عضویت در انجمن و استفاده از خدمات آن پرداخت کنید. هزینه عضویت در ACCA برابر۸۹  پوند انگلیس می باشد.

آزمون های ACCA از سه بخش تشکیل شده است:

  • آزمون تئوری Knowledge Exams 
  • آزمون مهارت Skill Exams 
  • آزمون حرفه ای Professional Exams 

شما پس از پشت سر گذاشتن آزمون ها، در صورتی که به موارد زیر دست یافته باشید به عضویت ACCA درخواهید آمد:

  • قبولی در ۱۰ آزمون از آزمون های ۱۴ گانه
  • تجربه عملی ۳۶ ماهه در حوزه مرتبط
  • داشتن گواهی اخلاق حرفه ای

هزینه هر یک از آزمون های بخش اول معادل ۸۶  پوند، بخش دوم ۱۱۴ پوند و بخش سوم  ۲۰۶ پوند انگلیس می باشد.

آزمون های بخش Knowledge و Skill در صورتی که مدرک معادل دانشگاهی ارائه شود می توانند شامل معافیت از امتحان شوند. با این حال حتی در صورت موافقت با معافیت توسط ACCA باید هزینه هر آزمون پرداخت شود. قابل ذکر است که هیچ یک از آزمون های بخش Professional شامل معافیت نمی شوند. مدارکی که جهت استفاده از این معافیت ها به ACCA ارائه میکنید به نام PER یا Practical Experience Report شناخته شده و برای متقاضیان ایران، مدرک کارشناسی حسابداری از دانشگاه های معتبر ، آزمون های بخش یک و بخش دوم را مشمول معافیت می نماید.

جهت پرداخت هزینه ثبت نام آزمون ACCA توسط Pars e-Pay:

  •  فقط کافیست نام کاربری و رمز عبور خود در سایت ACCA به همراه تاریخ آزمون و مرکز آزمون مورد نظر را به ما داده تا مراحل ثبت نام شما توسط کارشناسان Pars e-Pay  انجام شود.

پس از واریز هزینه و ثبت سفارش ، همکاران ما در صرافی آنلاین پارس پرداخت در کمترین زمان ممکن آن را بررسی کرده و انجام می دهند. شما می توانید از طریق ایمیل، واتساپ و تلگرام از انجام سفارش خود در سایت مطلع شوید. زمان انجام سفارش ها در ساعات اداری کمتر از ۲ ساعت و در ساعات غیر اداری کمتر از ۳ ساعت می باشد.