حواله پی پال (PayPal)

پی پال ( PayPal ) یک سرویس واسط برای خریدهای آنلاین است که بعنوان یک واسط مالی به مردم امکان میدهد تا بدون رویت مشخصات کارت اعتباری یا اطلاعات بانکی یکدیگر نسبت به ارسال حواله اقدام نمایند. امروزه حدود ۱۵۰ میلیون نفر در سراسر دنیا از این سرویس برای انتقال پول از طریق ایمیل بین خود استفاده می کنند. این سرویس آنچنان دارای اعتبار و اعتماد شده است که بالغ بر ۹۵ درصد خریداران eBay از آن استفاده می کنند.

پی پال PayPal چیست؟

پی پال PayPal، گسترده ترین سیستم مالی آنلاین پس از ویزاکارت و مستر کارت می باشد، که دارای مزایا و سختگیریهای مختص به خود میباشد. PayPal امکان دریافت و ارسال آنی وجه با کمترین کارمزد را فراهم نموده است.  یکی دیگر از ویژگی های برجسته پی پال PayPal امکان اتصال مستقیم آن به سیستم ebay می باشد، هزینه های بسیار کم در کنار این همه مزایا PayPal را به یکی از محبوب ترین روشهای دریافت و پرداخت تبدیل کرده است.PayPal جزو شرکتهای مالی است که ملزم به اجرای قوانین تحریم می باشد، لذا بطور رسمی نمی تواند برای اتباع کشورهای تحریمی از جمله ایران افتتاح حساب پی پال امارات ایجاد کرد. ولی با توجه به امکانات گسترده PayPal بخصوص برای دریافت و یا خرید، بطور خلاصه می توان گفت:

PayPal سیستمی نیست که بتوان از آن صرف نظر کرد!

آیا پرداخت با پی پال PayPal امن است؟

در جواب باید بگوییم که PayPal به امنیت بانکهای آنلاین است. هرچند که هیچ سیستمی صددرصد امن نیست اما PayPal تا حد ممکن سعی کرده تا جلوی مسائل کلاهبرداری و خطاها را بگیرد. به نظر میرسد که موسسه دیگری همتای PayPal نخواهید یافت.

هم اکنون حسابهای اینترنتی PayPal به عنوان یکی از معتبرترین حسابهای آنلاین دنیا شناخته شده و مخصوصا به هنگام استفاده از سایت بزرگ eBay و دیگر سایتها ( بدلیل اینکه به عنوان یک درگاه نیز شناخته می شود) کاربرد فراوانی دارند. این سرویس با بهره گیری از بهترین متخصصین در تمام زمینه های کاری خود توانسته جلوی پرداختهای ناخواسته از حساب شما را بگیرد.

درضمن خریدهای تا سقف ۱۰۰۰ دلار eBay از طریق PayPal بیمه میشود.در حال حاضر با توجه به تحریم های اعمال شده ، پیپال از ارائه خدمات به ایرانیان خودداری می کند ، اما ما با داشتن حساب قانونی پی پال این امکان را برای هموطنان عزیز فراهم کرده ایم تا بتوانند بدون داشتن هرگونه نگرانی پرداخت های اینترنتی خود را از طریق ما انجام دهند.

بخشی از خدمات ما که توسط پی پال صورت میگیرد عبارتند از:

 • خرید از eBay
 • شارژ پنل های دامین مثل DirectI , OnlineNic , Name
 • انجام پرداخت های اینترنتی مانند تمدید سرور ، هاست و …
 • ارسال پول به دوستان/فامیل از طریق پی پل
 • پرداخت هزینه های ثبت مقاله یا ثبت نام آزمون های بین المللی

تفاوت پی پال و وسترن یونیون

پی پال به صورت انلاین زده می شود و نه فرستنده و نه گیرنده نیازی به مراجعه حضوری به بانک ندارند. و این موضوع باعث کاهش هزینه کارمزد و زمان انجام حواله میشود.
در حالیکه در روش وسترن یونیون چه فرستنده و چه گیرنده حتما برای ارسال و دریافت حواله باید به بانک مراجعه کنند و بدیهی هست که این موضوع باعث گرفتن وقت بیشتر و افزایش هزینه کارمزد میشود.
بنابراین توصیه پارس پرداخت این هست که اگه طرف شما امکان دریافت حواله با پی پال را دارد این روش را در اولویت اول خود قرار دهد.

ساخت حساب پی پال

در صورتی که حساب پی پال ندارید و نیازی هم به داشتن حساب پی پال احساس نمی کنید، می توانید جهت عدم درگیر شدن در فرآیند پیچیده و پر ریسک ایجاد اکانت پی پال و مسدود شدن احتمالی آن، از خدمات حواله پی پال Pars e-Pay استفاده نمایید و بدین ترتیب ریسک ها و دردسرهای داشتن ساخت پی پال و نگه داری از آن را نپذیرفته و با اطمینان زیاد، پرداخت خود را به انجام رسانید.

بدین منظور حساب گیرنده پی پال یا Invoice پی پال خود را از طریق تماس با ما برای ما ارسال نمایید تا کار پرداخت شما در کوتاه ترین زمان انجام شود.

در این صورت شما ضمن استفاده از تمامی امکانات و مزایای خدمات پرداخت پی پال، خود را از خطر احتمالی مسدود شدن و از دست رفتن موجودی آن مصون نگاه می دارید.

* با داشتن حساب پی پل چه کارهایی میتوان انجام داد؟!

شما با داشتن این اکانت میتوانید تقریبا ۹۵% خریدهای اینترنتی خود را انجام دهید. به عنوان مثال :

 • خرید از سایت eBay
 • شارژ پنل دامین
 • خرید هاست یا سرور
 • خرید سرویس
 • انتقال پول به حساب شخصی دیگر
 • و …

* مدت زمان افتتاح حساب پی پل چقدر است؟

افتتاح حساب ها بین ۳ تا ۷ روز کاری زمان میبرد.

* من در ایران زندگی میکنم. آیا اکانت پی پال برای من مناسب است؟

با توجه به اینکه شما در ایران زندگی می کنید بهتر است در صورتی به سمت باز کردن و تهیه یک حساب PayPal بروید که دائما بخواهید با آن حساب کار کنید و در واقع به آن حساب نیاز اساسی و ضروری داشته باشید. برای مثال افتتاح حساب PayPal برای افرادی که فقط یک بار در ماه بیشتر از اینترنت خرید ندارند مناسب و به صرفه نیست. این دوستان بهتر است خریدشان را از طریق ما یا سایر مکان های معتبر انجام دهند. ولی افرادی که میخواهند با این حساب کار کنند برای مثال درآمدهایی که از طریق اینترنت کسب می کنند در حساب خودشان دریافت کنند و یا خریدهایی که در اینترنت انجام می دهند بدون نیاز به واسطه باشد این حساب میتواند برایشان مفید واقع شود.

* آیا حساب به نام شخص حقیقی باز می شود ؟!

بله ، در صورتی که شما شخصا پاسپورت داشته باشید حساب به نام خود شما باز می شود. فقط اینکه باید سن شما ۱۸ سال تمام باشد. در صورتی که پاسپورت نداشتید باید پاسپورت یکی از آشنایان نزدیک که وکالت آن ها را در اختیار دارید را فراهم کنید. در صورتی که نتوانید اسکن پاسپورت خود و یا شخص مورد نظر خود را برای ما ارسال کنید امکان ساخت حساب PayPal توسط ما وجود ندارد.

* آیا شما مدارکی را برای از لیمیت خارج کردن حساب در اختیار ما قرار می دهید؟!

بله ، ما به ازای هر حسابی که باز می شود مدارکی از قبیل اسکن قبضی که آدرس استیجاری در آن قرار دارد و راهنمایی های لازم برای گفتگو و مکاتبه با پی پال به آن شخص ارسال می کنیم تا اگر زمانی به هر دلیلی ( غیر از نقض قوانین پی پل ) حساب شما لیمیت شد شما بتوانید با ارایٔه آن مدارک به پی پل حساب خود را از لیمیت خارج کنید. برای هر اکانت یک آدرس اجاره ای در کشور مربوطه به شما اختصاص می یابد.