پرداخت هزینه آزمون PTE

آزمون Pearson Tests of English که به اختصار PTE خوانده می شود، آزمون زبان انگلیسی میباشد که متقاضیان اپلای و یا پذیرش تحصیلی و مهاجرت به بعضی از کشورها مثل استرالیا و کانادا می توانند نمره آن را به عنوان مدرکی که نشان دهنده وضعیت مهارت زبان آن ها می باشد، به دانشگاه ها، موسسات و سازمان های دولتی و مهاجرتی ارائه نمایند. بدیهی است تنها دانشگاه های خارجی و سفارت هایی نتیجه این آزمون را از شما خواهند پذیرفت که آزمون PTE، در لیست موارد قابل قبول و معتبر توسط آن ها باشد. از این رو لازم است پیش از ثبت نام آزمون PTE، اطمینان حاصل نمایید که دانشگاه یا کشور مقصد، نمره آزمون PTE را می پذیرد. صرافی آنلاین پارس پرداخت هزینه های آزمون PTE  شما را در کوتاهترین زمان و با مناسب ترین قیمت برای شما پرداخت مینماید. 

آزمون PTE توسط سازمان Pearson برگزار می‌شود که ناشر انتشارات Longman است.آزمون PTE به صورت کامپیوتری برگزار شده و همانند دیگر آزمون های معتبر زبان انگلیسی TOEFL iBT و IELTS، مهارت‌های Speaking، Writing، Listening، Reading شما را اندازه گیری می‌کند و میزان تسلط شما بر این مهارت های چهارگانه تعیین می نماید. در آزمون PTE برای هر بخش نمره ای از ۱۰ تا ۹۰ در نظر گرفته شده است. در نهایت نتیجه کلی این آزمون نیز میانگین کل بخش ها بوده و در نتیجه بین ۱۰ تا ۹۰ خواهد بود.

دانشگاه هایی که نتیجه آزمون PTE را می پذیرند
جهت کسب اطلاع از اینکه آیا دانشگاه مقصدتان نتیجه آزمون PTE را به عنوان نمره زبان می پذیرد یا خیر، می توانید از طریق صفحه WHO ACCEPTS PTE وب سایت رسمی PTE نام کشور و شهری که دانشگاه مقصدتان در آن واقع شده وارد نمایید تا لیست دانشگاه هایی که نمره این آزمون را می پذیرند مشاهده نمایید.با این وجود، توصیه ما این است که  پیش از اقدام به ثبت نام در PTE، پذیرش یا عدم پذیرش نمره این آزمون را با دانشگاهی که می خواهید برای آن اپلای کنید، چک نمایید. 

باید این نکته را یادآور شویم که این آزمون در ایران برگزار نمی‌شود برای شرکت در آزمون PTE می بایست به کشور های دیگر سفر کنید. شما می توانید از طریق صفحه TEST CENTERS وب سایت PTE فهرست این کشور ها را مشاهده نمایید. در حال حاضر این آزمون در کشور های آذربایجان، عراق، ترکیه و امارات متحده عربی برگزار می‌شود.

برای ثبت‌نام در آزمون PTE، باید در وبسایت این آزمون حساب کاربری ایجاد کنید. سپس می‌توانید با ورود به حساب کاربری خود، تاریخ و مرکز مورد نظرتان را ثبت کنید.

تفاوت آزمون PTE با آزمون های تافل iBT و آیلتس :

  • نتایج آزمون PTE بسیا سریع تر از آزمون های دیگر مشخص می شود و همچنین در زمان کوتاه تری نیز به دانشگاه مقصد گزارش می شود. مدت زمان گزارش نتیجه آزمون PTE، حداکثر ۵ روز کاری است. زمانی که برای آزمون های تافل iBT و IELTS از یک هفته تا سه هفته متغیر است.
  • گستره پذیرش نمره آزمون PTE، همخوانی بسیار زیادی با آیلتس دارد به طوری که در بیشتر موارد جهت فرآیند مهاجرت و یا پذیرش تحصیلی می توان به جای نتیجه آزمون آیلتس که کسب نتیجه دلخواه و مناسب در آن برای بسیاری از متقاضیان دشوار است، نمره آزمون PTE را ارائه نمود.
  • مهمترین تفاوت آزمون PTE با آیلتس در چگونگی تصحیح آزمون می باشد. چرا که در آزمون آیلتس آزمون گیرنده نقش زیادی در تعیین نمره متقاضی ایفا می کند که می تواند باعث خطای انسانی شود. این در حالی است که آزمون PTE یک آزمون کاملاً کامپیوتری است.
  • تعداد دفعات برگزاری آزمون بسیار زیاد است.
  • آزمون PTE منابع گسترده ای جهت مطالعه ندارد. برخلاف آزمون تافل و IELTS که انواع و اقسام منابع و مراجع برای آن وجود دارد، رفرنس های آزمون PTE محدود به نمونه های موجودی است که در خود وبسایت این آزمون در دسترس است. 
  •  آزمون PTE گسترش پذیرش نمره آن مشابه با آزمون های IELTS و TOEFL iBT نمیباشد . ولی این روند در حال تغییر و بهبود است و این آزمون به تدریج در حال معرفی خود به عنوان یک آزمون معتبر و پذیرفته شده در سرتاسر جهان می باشد.

نکاتی درباره ثبت نام آزمون PTE

جهت ثبت نام در آزمون PTE، لازم است ابتدا در PTE اقدام به ایجاد حساب کاربر نمایید. سپس اطلاعات حساب کاربری خود را در فرم زیر ثبت می نمایید تا ثبت نام آزمون PTE در تاریخ و مرکز مورد نظر شما انجام شود.

دقت کنید که در هنگام ایجاد حساب کاربری در سایت Pearsonpte  اطلاعات هویتی خود شامل نام، نام خانوادگی و تاریخ تولد را دقیقا مطابق با گذرنامه خود وارد نمایید، چون این بخش از حساب کاربری شما غیر قابل تغییر است.

برای اطلاع از قیمت و محل برگزاری آزمون PTE به لینک Test & Center مراجعه فرمایید . 

برای درخواست پرداخت هزینه آزمون PTE پی تی ای توسط Pars e-Pay:

  1. تمامی مراحل ثبت نام و تکمیل فرم ها در سایت PTE را تا مرحله پرداخت طی کنید.
  2. نام کاربری که همان ایمیل ثبت نامی شما در سایت PTE را به همراه رمز عبور خود از طریق تلگرام یا واتساپ و یا ایمیل برای ما ارسال نمایید.
  3. معادل ریال مبلغ قابل پرداخت به PTE را از ما استعلام گرفته و واریز نمایید.
  4. پرداخت شما توسط کارتهای بین المللی ویزا کارت و مستر کارت انجام شده و نتیجه پرداخت را در سایت PTE می توانید مشاهده نمایید.

پس از واریز هزینه و ثبت سفارش ، همکاران ما در صرافی آنلاین پارس پرداخت در کمترین زمان ممکن آن را بررسی کرده و انجام می دهند. شما می توانید از طریق ایمیل/واتساپ/تلگرام از انجام سفارش خود در سایت مطلع شوید. زمان انجام سفارش ها در ساعات اداری کمتر از ۲ ساعت و در ساعات غیر اداری کمتر از ۳ ساعت می باشد.