پرداخت هزینه آزمون GMAT

با توجه به پیچیدگیهای موجود جهت ثبت نام آزمون GMAT و بسته بودن بعضی از قسمت های سایت www.mba.com در ایران لطفا جهت ثبت نام در این آزمون و پرداخت هزینه آزمون GMAT  با صرافی آنلاین پارس پرداخت تماس گرفته تا ثبت نام شما در کوتاه ترین زمان ممکن انجام گردد.

لازم به ذکر است که Profile های ساخته شده در سایت www.mba.com احتیاج به Active شدن به صورت دستی توسط مسئولین این سایت دارد، که این زمان بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت متغییر می باشد.

قسمت های مختلف آزمون GMAT

مدت زمانی که آزمون GMAT طول می­کشد ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه است.

بخش اول : نگارش تحلیلی

 (AWA ، Analytical Writing Assessment) در این بخش مباحثه­ای در نظر گرفته شده که مشابه با یکی از پاراگراف­های بخش استدلال منطقی در مهارت کلامی یا Verbal است. در این بخش نقطه نظر شما را نخواهند پرسید بلکه باید مباحثه­ی نویسنده را به چالش کشیده و شواهد‌یابی و منطق آن را تحلیل کنید. این بخش ۰ تا ۶ نمره را به خود اختصاص داده و ۳۰ دقیقه فرصت خواهید داشت.

بخش دوم :  مهارت محاسباتی یا Quantitative 

که در آن ۱۴ تا ۱۵ سؤال در رابطه با کفایت داده و ۱۶ تا ۱۹ سؤال نیز در رابطه با حل مسأله مطرح گردیده که بسته به نوع دانشگاه تعداد سؤالات می­تواند متغیر باشد. در مجموع به حدود ۳۱ سؤال در طی ۶۲ دقیقه باید پاسخ دهید. امتیاز این بخش نیز بین ۰ تا ۶۰ محاسبه می‌گردد.

بخش سوم : مهارت کلامی یا Verbal 

در این بخش باید به ۱۲ سؤال درک مطلب ، ۱۰ سؤال استدلال انتقادی و ۱۴ سؤال تصحیح عبارت و یا در مجموع ۳۶ سؤال در طی زمان ۶۵ دقیقه پاسخ دهید. امتیاز این بخش نیز بین ۰ تا ۶۰ محاسبه می‌گردد.

بخش چهارم : استدلال یکپارچه یا (Integrated Reasoning ، IR) 

در آن باید به سؤالات چند استدلالی با چندین منبع پاسخ دهید، به تفسیر نمودار و انجام تفسیر دو مرحله­ای و جداول بپردازید که در مجموع ۱۲ سؤال را در برخواهد گرفت. برای این بخش ۳۰ دقیقه فرصت خواهید داشت و نمره­ی آن نیز بین ۱ تا ۸ محاسبه می‌گردد.

زمان ثبت نام آزمون GMAT

آزمون GMAT در هر موقعی از سال برگزار می‌گردد و شما شانس ثبت نام در این آزمون را خواهید داشت که تنها فرم برگزاری آن کامپیوتری است. با این حال شما ۸ بار در سال می‌توانید در آزمون GMAT شرکت کنید و اگر در این آزمون ثبت نام کنید و سپس تصمیم به کنسل کردن آن بگیرید، جزء ۸ بار شرکت شما در این آزمون در طی آن سال محاسبه خواهد شد.

چون آزمون به صورت کامپیوتری برگزار می‌گردد شدیدا توصیه می‌شود که وقتی تصمیم به شرکت در آزمون GMAT گرفتید، فورا در آن شرکت نمایید زیرا به سرعت ظرفیت­ مراکز آزمون پر می­شوند.

مدارک لازم جهت ثبت نام:

  1. کپی پاسپورت
  2. آدرس ایمیل معتبر
  3. ایجاد حساب کاربری با اطلاعات معتبر
  4. تکمیل فرآیند احراز هویت ( ارایه کارت شناسایی ملی )
  5. ثبت سفارش

برای درخواست پرداخت هزینه توسط Pars e-Pay:

پس از واریز هزینه و ثبت سفارش ، همکاران ما در صرافی آنلاین پارس پرداخت در کمترین زمان ممکن آن را بررسی کرده و انجام می دهند. شما می توانید از طریق ایمیل، واتساپ،تلگرام از انجام سفارش خود در سایت مطلع شوید. زمان انجام سفارش ها در ساعات اداری کمتر از ۲ ساعت و در ساعات غیر اداری کمتر از ۳ ساعت می باشد.