پرداخت هزینه آزمون OET

آزمون OET Occupational English Test برای ارزیابی قدرت زبان انگلیسی افرادی است که قصد کار در کشور های استرالیا، نیوزلند یا سنگاپور را دارند طراحی شده است. این آزمون با تمرکز بر رشته های پزشکی طراحی می شود. سیستم نمره دهی این آزمون به صورت A –B-C-D-E است و در بیشتر مراکز درمانی حداقل امتیاز B برای جذب مورد نیاز است.لطفا جهت پرداخت هزینه آزمون OET با صرافی آنلاین پارس پرداخت تماس گرفته تا ثبت نام شما در کوتاه ترین زمان ممکن انجام گردد.

آزمون OET جز یکی از سه آزمون (BMAT,IMAT,OET) می‌باشد و برای پذیرش در دانشگاه‌های ایتالیا مورداستفاده قرار می‌گیرد.

آزمونInternational Medical Admissions Test IMAT   

آزمونOccupational English Test  OET

آزمونBioMedical Admissions Test BMAT 

آزمون OET او ای تی

آزمون OET آزمونی است که هر چهار مهارت زبان انگلیسی شما را مورد سنجش قرار می دهد و به صورت Paper-Based برگزار می شود. این امتحان برای مهاجرت استفاده می شود و بهترین انتخاب برای کسانی است که در رشته های علوم پزشکی مشغول فعالیت هستند.کشورهای انگلیس، استرالیا، ایرلند، نیوزلند، امارات متحده عربی و سنگاپور این آزمون را برای مهاجرت و اشتغال در رشته های علوم پزشکی و بهداشت و درمان قبول می کنند. مدرک آزمون OET دو سال اعتبار داشته و به صورت همزمان در چهل مرکز دنیا و در ده نوبت در سال انجام می شود. این مراکز برای ایرانیان، امارات متحده عربی (دبی)، ترکیه و عمان می باشد. 

آزمون زبان تخصصی OET برای گروههای پزشکی زیر مناسب است:

 • پزشکی (Medicine)
 • دندان پزشکی (Dentistry)
 • پاپزشکی (Podiatry)
 • کاردرمانی (Occupational Therapy)
 • رژیم درمانی (Dietetics)
 • بینایی سنجی (Optometry)
 • رادیوگرافی (Radiography)
 • داروسازی (Pharmacy)
 • گفتاردرمانی (Speech Pathology)
 • پرستاری (Nursing)
 • فیزیوتراپی (Physiotherapy)
 • دامپزشکی (Veterinary Science)

بخش های آزمون OET

بخش Listening: این بخش دارای ۴۲ سوال می باشد و حدود ۴۰ دقیقه زمان به شما داده می شود. موضاعات بخش شنیداری از موضاعات حوزه سلامت و درمان هستند. بخش لیسنینگ دارای ۳ قسمت است.

 • Part A یا قسمت اول بخش های مشاوره ای است.
 • Part B یا قسمت دوم مکالماتی مربوط به محیط کار است.
 • Part c یا قسمت سوم مربوط به ارائه علمی می باشد.

هر فایل لیسنینگ یک بار پخش می شود و شما باید جواب ها را در حین پخش فایل صوتی بنویسید.

بخش Reading: مهارت Reading یا خواندن در امتحان OET شامل ۳ بخش و ۴۲ سوال می باشد. زمان بخش Reading امتحان ۶۰ دقیقه می باشد. موضاعات موارد کلی حوزه سلامت می باشند و به همین دلیل در تمامی رشته ها قابل استفاده می باشد.

 • Part A شامل ۴ متن کوتاه می باشد و ۲۰ سوال را شامل می شود. 
 • Part B  شامل شش متن کوتاه می باشد که هر کدام بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ کلمه هستند. متن ها ممکن است از سیاست ها بیمارستان، روابط داخلی، ایمیل و موارد دیگر باشد. این بخش فقط شامل سوالات سه گزینه ای می باشد.
 • Part C شامل ۲ متن می باشد. این دو متن طولانی هستند و دارای ۸۰۰ کلمه می باشند. برای هر متن شما باید به ۸ سوال چهار گزینه ای جواب دهید.

بخش Writing:  بخش نوشتاری امتحان OET برای هر رشته متفاوت است. به عنوان مثال یک پرستار برای پرستاری، دندانپزشک در حوره داندانپزشکی و … باشد این بخش را کامل کنند. زمان بخش Writing آزمون OET  ۴۵ دقیقه می باشد.

برای Writing آزمون OET شما باشد یک نامه بنویسید. این نامه برای مشاوره به بیمار یا مراقب یا افراد دیگر می تواند باشد. به جز نامه نوع دیگری از سوال هم ممکن است این باشد که شما به شکایت یا انتقاد در حوزه خود(مثل رایدیوگرافی و …) جواب دهید. جواب های شما در بهترین حالت باید دارای ۱۸۰ تا ۲۰۰ کلمه باشد.

بخش Speaking: بخش گفتاری امتحان ۲۰ دقیقه زمان می برد. در این بخش  به صورت ویژه در مورد رشته مورد نظر خودتان ارزیابی می شوید. در قسمت Speaking شما باید به عنوان یک پرستار، دندانپزشک ، داروساز و یا هر شغل دیگری که هستید در برابر ممتحن خود که نقش یک بیمار را بازی می کند (برای دامپزشکی نقش صاحب حیوان را بازی می کند) باشید. شما می توانید نت بردارید یا هر سوالی که دارید از شخص بپرسید و یا شرح حال بگیرید.

در هر امتحان ممکن است از شما خواسته شود تا در چندین موقعیت یا نقش متفاوت وارد شوید و صحبت کنید. صدای شما ضبط می شود و برای دادن نمره به سازمان OET ارسال می شود. مواردی مثل قابل فهم بودن، روان صحبت کردن، استفاده درست از زبان و استفاده درست از گرامر و اصطلاحات نشان در نمره شما موثر است.

هزینه آزمون OET 

 هزینه آزمون OET برای داوطلبین ۵۸۷ دلار استرالیا (۵۸۷ AUD) می باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه های آزمون او ای تی به لینک اپلیکیشن OET  مراجعه نمایید.

جهت پرداخت هزینه آزمون OET توسط Pars e-Pay:

 فقط کافیست نام کاربری و رمز عبور خود در سایت OET به همراه تاریخ آزمون و مرکز آزمون مورد نظر را به ما داده تا ثبت نام آزمون OET شما توسط کارشناسان Pars e-Pay  انجام شود.

پس از واریز هزینه و ثبت سفارش ، همکاران ما در کمترین زمان ممکن آن را بررسی کرده و انجام می دهند. شما می توانید از طریق ایمیل  ، واتساپ و تلگرام از انجام سفارش خود در سایت مطلع شوید. زمان انجام سفارش ها در ساعات اداری کمتر از ۲ ساعت و در ساعات غیر اداری کمتر از ۳ ساعت می باشد.