پرداخت هزینه سویس فی ویزای آمریکا

SEVIS مخفف عبارت Student and Exchange Visitor Information System بوده و مرتبط با متقاضیان ویزای تحصیلی غیرمهاجرتی (F یا M) و یا ویزای توریستی ( J ) آمریکا است. سویس فی یک هزینه جداگانه است، هزینه سویس فی مربوط به سیستم سویس بوده که با هزینه مصاحبه یعنی ۱۶۰ دلار تفاوت دارد. هزینه سویس باید ۳ روز قبل از تاریخ مصاحبه پرداخت گردد. 

آنچه قبل از پرداخت سویس فی (SEVIS fee) باید بدانید.

 • قبل از پرداخت سویس فی و تکمیل فرم I-901 باید فرم کامل I‑۲۰ (متقاضیان ویزای F-1, F-3 ,M-1 یا M-3 ) یا فرم DS 2019 (متقاضیان ویزای مبادله J-1 ) را داشته باشید که اطلاعات موجود در این فرم ها دقیقا درست باشد.
 • اگر فرم I20 یا DS 2019 را ندارید و یا اطلاعات روی این فرم صحیح نیست با پشتیبان موسسه یا دانشگاهی که این فرم را گرفتید و یا اسپانسر برنامه Exchange Visitors تماس بگیرید تا یک کپی از این فرم را برای شما ارسال کنند.
 • همسر و یا فرزندان وابسته متقاضیان ویزا F-1, F-3 ,M-1 یا M-3 یا J-1 نیازی به پرداخت هزینه ای برای سویس ندارند.
 • اگر بعد از ارسال اطلاعات متوجه شدید که اشتباهی در پر کردن فرم انجام دادید ، نیازی به پرداخت مجدد نیست. ایمیلی به ا[email protected] ارسال کنید و در آن ایمیل عنوان کنید که کدام یک از اطلاعات باید تغییر کند.
 • بعد از پرداخت ، برای اینکه مطمئن شوید پرداخت شما موفقیت آمیز بوده و در چه وضعیتی هست با SEVIS Program Office تماس نگیرید. در عوض می توانید دکمه « بررسی وضعیت I-901 پرینت تایید پرداخت » را کلیک کنید و وضعیت آن را آنلاین بررسی کنید.
 • در نظر داشته باشید که پرداخت هزینه سویس شما را از پرداخت هزینه وقت سفارت برای درخواست ویزا معاف نمی کند و علاوه بر مبلغی ۳۵۰ دلار که برای سویس پرداخت می کنید باید ۱۶۰ دلار برای MRV فی  وقت سفارت پرداخت کنید.
 • پرداخت هزینه سویس فی به صورت آنلاین و از طریق صرافی آنلاین پارس پرداخت برای شما عزیزان انجام می شود.

انتخاب محل برای دریافت ویزا و اسناد داده شده به سفارت آمریکا (پیکاپ)

بعد از ثبت نام در سایت کنسولگری آمریکا و ایجاد حساب و ثبت مشخصات خود در سایت، بسته به اینکه دوبی، آنکارا و یا ایروان را انتخاب کرده باشید به شما مکان هایی برای دریافت ویزا پیشنهاد می شود که باید از بین آنها یکی را انتخاب کنید.
تمام مدارک مربوط به ویزا از جمله پاسپورت ، ویزا و اسناد داده شده به سفارت را تنها در محلی که در این مرحله انتخاب می کنید می توانید تحویل بگیرید. البته تا یک روز قبل از تاریخ مصاحبه می توانید این مکان را تغییر دهید.
پس از اینکه بخش کنسول گری مدارک ویزا را به پیک تحویل داد ، حداکثر ۳ روز کاری طول می کشد تا مدارک آماده تحویل شود.
مدارک و ویزا را تنها خودتان آن هم با ارائه مدارک شناسایی از جمله کارت شناسایی رسمی یا دولتی عکس دار، گواهی نامه رانندگی رسمی عکسدار و یا شناسنامه می توانید در محلی که در این مرحله انتخاب می کنید، تحویل بگیرید.
والدین شما با ارائه مدارک شناسایی (که در بالا ذکر شده) نیز می توانند تمام مدارک مربوط به ویزای شما را تحویل بگیرند.
در صورتی که هیچ کدوم از شرایط فوق برای شما مقدور نبود می توانید طی یک وکالت نامه به شخص ثالث این مجوز را بدهید که مدارک شما را تحویل بگیرد. شخص ثالث باید مدارک شناسایی خود و شما را در زمان مراجعه به همراه داشته باشد.
توجه کنید پاسپورت‌هایی که ظرف مدت ۳۰ روز پس گرفته نشود به بخش کنسولی اولیه برگردانده می‌شود.

هزینه سویس (SEVIS) را چه طور پرداخت کنید؟

هزینه سویس فی در حال حاضر ۳۵۰$  میباشد . هزینه ی سویس با کارت های اعتباری ویزا و یا مستر کارت قابل پرداخت می باشد. همچنین می توانید پرداخت هزینه سویس رو به مجموعه ما (Pars e-Pay) بسپارید. در این حالت فرم I-901 توسط ما تکمیل و پرداخت می شود . و بعد از اتمام کار می توانید وضعیت فرم خود را به صورت آنلاین بررسی کنید.

مراحل انجام کار به شرح زیر می باشد:

 1. استعلام قیمت از کارشناسان ما از طریق واتساپ، تلگرام و یا ایمیل 
 2. واریز معادل ریالی مبلغ به حساب ما
 3. انجام پرداخت SEVIS Fee توسط ویزا کارت یا مسترکارت پارس پرداخت و تحویل رسید سویس فی  به مشتری

زمان انجام سفارش ها در ساعات اداری کمتر از ۲ ساعت و در ساعات غیر اداری کمتر از ۳ ساعت می باشد.

توجه کنید که :

 • سویس فی را باید حداقل سه روز کاری قبل از مصاحبه پرداخت کنید. ( قبل از اینکه هزینه سویس را پرداخت کنید می توانید برای گرفتن وقت سفارت اقدام کنید. )
 • هزینه سویسی که پرداخت می کنید تا یکسال اعتبار دارد و می توانید چندین بار در طول مدت یکسال از آن استفاده کنید. (حتی اگر در مصاحبه سفارت رد شوید برای مصاحبه دوباره نیازی به پرداخت مجدد این هزینه نمی باشد.)
 • بعد از پرداخت هزینه سویس یا همان لحظه پرداخت از تاییدیه پرداخت تان پرینت بگیرید و در روز مصاحبه با خود ببرید.
 • هزینه سویس (SEVISfee ) غیر قابل استرداد می باشد و قابل انتقال به شخصی دیگر نمی باشد.
 • درصورتی که بخواهید اطلاعات پرداخت سویس خود را برای یک SEVIS ID دیگر استفاده کنید ( برای دانشگاه و یا موسسه دیگر ) به صورت زیر عمل کنید.
 • به آدرس [email protected] با موضوع Transfer Fee ایمیل بزنید که این ایمیل باید شامل این موارد باشد‌:‌ نام، تاریخ تولد به میلادی، شماره SEVIS ID که با آن سویس را پرداخت کردید، شماره SEVIS ID را که می خواهید پرداخت شما به آن انتقال پیدا کند و دلیلی که می خواهید SEVIS ID خود را تعویض کنید.

SEVIS درخواست شما را بررسی می کند و به شما اطلاع می دهد که امکان این جابه جایی می باشد یا نه. اگر با درخواست شما موافقت شود ، از طریق ایمیل و یا نامه به شما اطلاع داده می شود که می توانید تاییدیه پرداخت هزینه سویس خود را که به روز شده است را پرینت کنید. به این صورت که به www.fmjfee.com می روید و با SEVIS ID جدید ، تاییدیه پرداخت خود را پرینت کنید.