حواله وسترن یونیون (Western Union)

وسترن یونیون (Western Union) یک موسسه آمریکایی می باشد که خدمات انتقال وجه و همچنین حواله جات فردی به تمام نقاط دنیا را (غیر از کشورهای مورد تحریم) در کوتاهترین زمان ممکن و “بدون نیاز به حساب بانکی” انجام می دهد و در طی سالها توانسته جزء یکی از برترین و سریعترین موسسه هایی که سرویس انتقال وجه دارند، بشمار آید. در حال حاضر وسترن یونیون حدود ۵۰۰۰۰۰ شعبه در بیش از ۱۸۵ کشور دنیا دارد و این باعث شده که این موسسه بزرگترین موسسه حوالجات ارزی در مقیاس جهانی شود.

_

آیا قصد ارسال فوری پول به شخصی در خارج کشور دارید؟ آیا فرزند شما به خارج کشور مهاجرت کرده و هنوز حساب بانکی ندارد؟ آیا قصد دریافت فوری پول از مشتری/دوستان/آشنایان خود در خارج کشور را دارید؟ آیا به کشور خارجی سفر کرده اید و در آنجا با کمبود وجه مواجه شده اید؟

وسترن یونیون چیست؟

یکی از روش‌های نقل و انتقال منابع پولی از یک فرد به فرد دیگر که در مکانی دیگر قرار دارد، “روش حواله وسترن یونیون” است. در واقع آنهایی که دسترسی به روش‌های معمول ندارند، می‌توانند از این روش استفاده کنند. وسترن یونیون یکی از شرکت‌های شناخته شده در حوزه انتقال منابع مالی است که هزینه‌های مربوط به آن را نیز خود مشتری می‌پردازد. این روش نسبتا گران است اما در مواقع ضروری که زمان کمی در اختیار داریم بهترین روش ممکن است. در حال حاضر وسترن یونیون حدود پانصد هزار شعبه در بیش از ۱۸۵ کشور دنیا دارد و این باعث شده که این موسسه بزرگترین موسسه حواله ارزی در مقیاس جهانی شود.

وسترن یونیون یک روش انتقال سریع پول به سراسر دنیا بدون نیاز به حساب بانکی می باشد. با استفاده از این روش میتوانید تا سقف ۶۰۰۰$ در هر بار نسبت به ارسال/دریافت سریع وجه از هر جای دنیا بواسطه سرویس Pars e-Pay اقدام نمایید.

مزایا

  • ارسال و برداشت پول از طریق وسترن یونیون سرعت بالایی دارد.
  • تقریبا در تمامی کشورهای دنیا شعبه دارد.
  • قابل اعتماد و مطمئن است.
  • در این سیستم به راحتی می‌توان هر ارزی را به ارزهای دیگر تبدیل کرد.

معایب

  • کارمزد نقل و انتقالات این سیستم در مقایسه با سیستم‌های دیگر بیشتر است و از گیرنده گرفته می‌شود.
  • همچنین در برخی مواقع ممکن است که در حواله‌های ارسالی یا دریافتی خطا رخ دهد یا اشتباهاتی هنگام انجام مبادلات پیش آید.
  • از آنجا که برای انجام مبادلات تنها ارائه کارت شناسایی و کد امنیتی لازم است، احتمال کلاهبرداری وجود دارد و آنها می‌توانند به راحتی به حساب‌های مشتریان حمله کنند.

ارسال حواله Western Union چگونه است؟

این پروسه به شیوه‌های مختلفی صورت می‌پذیرد که به شرح زیر است:

       * ارسال حواله وسترن یونیون از طرف نمایندگی

فردی که می‌خواهد به حساب شخصی دیگر پول واریز کند، باید با گذرنامه خود به نمایندگی معتبر این شرکت رفته و نمایندگی یک کد ده رقمی (MTCN Code) و همچنین اطلاعات شما را به‌عنوان فرستنده برای شما ارسال می‌کند.  ارائه اطلاعاتی شامل نام و نام خانوادگی، مبلغ، نوع ارز پرداختی و کشور دریافت کننده شخص فرستنده لازم است. قبل از انجام تراکنش گذرنامه فرد بررسی و استعلام می‌شود. کار مهم دیگری که باید انجام شود، تایید کردن نام و نام خانوادگی گیرنده و کشور و همچنین شهر محل اقامت اوست. اطلاعات گیرنده باید به درستی وارد شود تا درستی وجه انتقالی از طرف گیرنده به راحتی قابل کنترل باشد.

       * ارسال حواله وسترن یونیون به صورت شخصی

برای انجام این کار فرد باید وارد وب سایت Western Union شود و اطلاعات شخصی و بانکی خود را به صورت دقیق وارد کند. در مرحله بعدی مبلغ و نوع ارز را وارد می‌کند. بعد از این مرحله برای فرد یک کد امنیتی ارسال می‌شود و این به این معنی است که ارسال حواله وسترن یونیون انجام شده است. لازم به ذکر است کارمزد هر تراکنش از مبلغی که باید به دریافت کننده داده شود کسر می‌شود.
شرکت وسترن یونیون نوعی برنامه کاربردی طراحی و توسعه داده که از طریق آن ارسال کنندگان و دریافت کنندگان وجوه مالی می‌توانند تراکنش‌های خود را ردیابی کنند. این برنامه برای هر دو سیستم عامل اندروید و IOS قابل دسترسی است. به دلیل تحریم ها امکان ارسال و دریافت حواله بصورت شخصی برای شهروندان ایرانی امکان پذیر نیست. برای انجام پرداخت میتوانید با مشاوران Pars e-Pay تماس بگیرید.

_

دریافت حواله وسترن یوینون چگونه است؟

دریافت کننده می‌تواند با مراجعه به نمایندگی‌های این شرکت، پول خود را تحویل بگیرد. این کار با ارائه مدارک لازم مانند کد امنیتی (MTCN) و مدارک هویتی مانند شناسنامه و یا پاسپورت قابل انجام خواهد بود.

اگر دریافت کننده مایل به دریافت وجوه مالی در حساب بانکی خود باشد، باید به فرد ارسال کننده این را اعلام کند و همچنین اطلاعات حساب بانکی خود را برای او ارسال کند. چند روز بعد از اینکه نقل و انتقالات انجام شد، پول به حساب دریافت کننده واریز خواهد شد.

به هر میزان که می‌خواهید می‌توانید پول انتقال دهید و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. البته کشورهایی هستند که محدودیت‌هایی در نظر گرفته‌اند. همچنین نکته مهم دیگر این است که در دنیای اینترنت امکان هرگونه کلاهبرداری وجود دارد و بنابراین شرکت وسترن یونیون توصیه می‌کند که برای افرادی که شناختی از آنها ندارید، هیچ‌گونه پولی انتقال ندهید. این در حالی است که این شرکت تمامی تراکنش‌ها را به دقت و به طور کامل بررسی می‌کند.

فرق ارسال پول از طریق Western Union با ارسال پول از طریق بانکی (SWIFT Transfer) چیست ؟

این دو مزایا و معایبی دارند. به این صورت که ارسال از این طریق بسیار بسیار سریعتر از حواله سوئیفت (SWIFT) بوده و به این ترتیب پول ارسالی مشمول قوانین دست و پاگیر بانکهای رابط نخواهد شد و مستقیما و بدون هیچ دردسری به مشتری و یا دوستان شما ارسال خواهد شد. تنها عیبی که این سرویس نسبت به سرویس ارسال بانکی دارد گرانتر بودن آن است. به این صورت که برای ارسال هر ۱۰۰۰ دلار مشتری باید حدود ۶۰ دلار بر مبلغ مورد نظر اضافه نماید. ولی در حالت ارسال بانکی، این هزینه کمتر خواهد بود. ولی در کل اگر در ارسال پول عجله دارید و یا از عدم ارسال آن بدست گیرنده واهمه دارید، ما Western Union را به شما پیشنهاد میکنیم.

_

خدمات وسترن یونیون Pars e-Pay

مجموعه پارس پرداخت ارسال و دریافت حواله‌های وسترن را برای مشتریان عزیز در کمتر از ۲ ساعت انجام می‌دهد. تنها با ارائه کارت شناسایی و کد امنیتی این کار صورت می‌گیرد. همچنین در صورتی که از خارج از کشور برای شخصی مبلغی پول از طریق وسترن یونیون ارسال کرده باشید، دریافت کننده می‌تواند با مراجعه و با ارائه کد امنیتی و مدارک هویتی در کمتر از ۲۴ ساعت پول خود را دریافت کند.

۱- ارسال حواله وسترن یونیون از ایران

در این روش ابتدا باید نام پاسپورت دریافت کننده وجه ، میزان ارز و کشور مقصد توسط شما تعیین گردد. سپس با ما تماس بگیرید تا حواله شما در کمتر از ۲ ساعت توسط ما انجام شده و رسید آن در اختیارتان قرار گیرد. پس از آن شخص مورد نظر با در اختیار داشتن اطلاعات حواله که شامل یک کد ۱۰ رقمی  (MTCN Code) می باشد میتواند به هر شعبه ای از وسترن یونیون در خارج از کشور مراجعه کرده و وجه خود را دریافت کند. قابل ذکر است تعدد شعبات وسترن یونیون در خارج از کشور بسیار زیاد است.

 

۲- دریافت حواله وسترن یونیون در ایران

به عنوان مثال شاید یکی از مشتریان/آشنایان شما بخواهد از خارج از کشور مبلغی را برای شما ارسال کند و شما باید آنرا دریافت کنید.در این صورت شما می توانید از طریق واتساپ یا تلگرام با ما تماس بگیرید، اطلاعات مربوط به دریافت کننده حواله را از ما گرفته و به مشتری خود ارائه دهید. پس از انجام حواله با ارائه کد ۱۰ رقمی به ما در کمتر از ۲۴ ساعت معادل ریالی آن به حساب شما واریز خواهد شد. کارمزد ما برای هر حواله حداقل $۳۵ می باشد و دلار آن به نرخ خرید اسکناس تسویه می شود.

۳- مدت زمان انجام سفارش توسط ما

در ایام هفته ( به جزء جمعه ها ) تمامی سفارشات حواله ای که قبل از ساعت ۲ بعد از ظهر ثبت شده باشد در همان روز تا ۱۱ شب انجام و اسکن آن برای شما ارسال می گردد. پس از آن شما باید کد MTCN را به گیرنده بدهید تا وی با ارائه این کد و کارت شناسایی از طریق مراجعه به یکی از شعبه های Western union مبلغ حواله شده را دریافت کند.

۴- حواله وسترن یونیون از کدام کشورها توسط ما انجام میشود؟

مجموعه Pars e-Pay از مبدا های ترکیه، عراق، تاجیکستان، امارات و گرجستان اقدام به ارسال حواله وسترن یونیون می نماید، ولی به دلیل اینکه از دو کشور ترکیه و عراق به صورت مستقیم و بدون واسطه اقدام به ارسال حواله مینماید در زیر کارمزهای ارسال از این دو مبدا ارائه می گردد.

۵- آیا ارسال حواله فرق دارد که از کدام کشور باشد؟

درکل اینکه حواله شما از چه کشوری ارسال گردد فرق زیادی نمیکند و از انجایی که هر گرانی بی علت نیست و هر ارزانی هم بی حکمت نیست به کسانی که تمکن مالی بیشتری دارند پیشنهاد میکنیم که از ترکیه اقدام به ارسال حواله نمایند (ترکیه از عراق گرانتر است). بدان علت که سیستمهای مالی در ترکیه بسیار پیشرفته تر و بروز تر میباشد در صورتی که حواله شما به هر علتی با مشکل مواجه شود با سهولت بیشتر و در زمان کوتاه تری انجام میشود در حالی که در عراق ممکن هست هفته ها و یا بعضا ماه ها به طول انجامد.

هزینه ها ی ارسال از عراق
از تا کارمزد
۰۰$ ۲۰۰$ ۳۵$
۲۰۱$ ۵۰۰$ ۴۰$
۵۰۱$ ۱۰۰۰$ ۵۵$
۱۰۰۱$ ۱۵۰۰$ ۷۰$
۱۵۰۱$ ۲۰۰۰$ ۸۰$
۲۰۰۱$ ۲۵۰۰$ ۱۰۰$
۲۵۰۱$ ۳۰۰۰$ ۱۱۰$
۳۰۰۱$ ۳۵۰۰$ ۱۳۰$
۳۵۰۱$ ۴۰۰۰$ ۱۴۰$
۴۰۰۱$ ۴۵۰۰$ ۱۵۰$
۴۵۰۱$ ۵۰۰۰$ ۱۶۰$
۵۰۰۱$ ۵۵۰۰$ ۱۷۰$
۵۵۰۱$ ۶۰۰۰$ ۱۸۰$
۶۰۰۱$ ۶۵۰۰$ ۲۰۰$
۶۵۰۱$ ۷۰۰۰$ ۲۲۰$
هزینه ها ی ارسال از ترکیه (دلار)
از تا کارمزد
۰۰$ ۱۰۰$ ۳۵$
۱۰۱$ ۲۰۰$ ۴۰$
۲۰۱$ ۳۰۰$ ۵۰$
۳۰۱$ ۴۰۰$ ۵۵$
۴۰۱$ ۵۰۰$ ۶۵$
۵۰۱$ ۷۵۰$ ۸۰$
۷۵۱$ ۱۰۰۰$ ۹۰$
۱۰۰۱$ ۱۵۰۰$ ۱۱۰$
۱۵۰۱$ ۲۰۰۰$ ۱۲۰$
۲۰۰۱$ ۲۵۰۰$ ۱۴۰$
۲۵۰۱$ ۳۰۰۰$ ۱۶۰$
۳۰۰۱$ ۳۵۰۰$ ۱۸۰$
۳۵۰۱$ ۴۰۰۰$ ۱۹۰$
۴۰۰۱$ ۴۵۰۰$ ۲۲۰$
۴۵۰۱$ ۵۰۰۰$ ۲۴۰$
۵۰۰۱$ ۷۵۰۰$ ۲۶۰$
هزینه ها ی ارسال از ترکیه (یورو)
از تا کارمزد
۰۰euro ۱۰۰euro ۳۰euro
۱۰۱euro ۲۰۰euro ۴۰euro
۲۰۱euro ۳۰۰euro ۵۰euro
۳۰۱euro ۴۰۰euro ۵۵euro
۴۰۱euro ۵۰۰euro ۶۵euro
۵۰۱euro ۷۵۰euro ۸۵euro
۷۵۱euro ۱۰۰۰euro ۹۵euro
۱۰۰۱euro ۱۵۰۰euro ۱۱۰euro
۱۵۰۱euro ۲۰۰۰euro ۱۳۰euro
۲۰۰۱euro ۲۵۰۰euro ۱۵۰euro
۲۵۰۱euro ۳۰۰۰euro ۱۸۰euro
۳۰۰۱euro ۳۵۰۰euro ۲۰۰euro
۳۵۰۱euro ۴۰۰۰euro ۲۳۰euro
۴۰۰۱euro ۴۵۰۰euro ۲۵۰euro
۴۵۰۱euro ۷۵۰۰euro ۲۷۰euro
سوالات متداول

در این روش گیرنده بدونه داشتن حساب بانکی و در کمتر از یک ساعت وجه ارسالی را دریافت مینماید.

بله. در صورت پشتیبانی شرکتی که شما برای ان کار میکنید از این روش، میتوانید از طریق ما حقوق خود را در ایران دریاف نمایید.

 به کسانی که تمکن مالی بیشتری دارند پیشنهاد میکنیم که از ترکیه اقدام به ارسال حواله نمایند (ترکیه از عراق گرانتر است). بدان علت که سیستمهای مالی در ترکیه بسیار پیشرفته تر و بروز تر میباشد در صورتی که حواله شما به هر علتی با مشکل مواجه شود با سهولت بیشتر و در زمان کوتاه تری انجام میشود در حالی که در عراق ممکن هست هفته ها و یا بعضا ماه ها به طول انجامد.

طرف قرار داد با ۳ کشور ترکیه دبی و عراق و در نتیجه قیمت رقابتی و امکان مراجعه حضوری و پشتیبانی ۲۴ ساعته از مزیت های همکاری با ما میباشد.