پرداخت هزینه آزمون PMP

در حال حاضر PMI اقدام به ارائه سه آزمون CAPM , PMI-ACP و آزمون PMP به صورت آنلاین نموده است. این نوع آزمون نیز مانند سایر آزمونهای PMI، با همکاری مشترک PMI و Pearson VUE اجرا میگردد.  البته هیچکدام از دو مرکز Prometric و Pearson VUE بدلیل تحریم ها، در ایران مرکز رسمی و یا نمایندگی مستقیم ندارند . صرافی آنلاین پارس پرداخت مفتخر است که در کوتاهترین زمان و با مناسب ترین قیمت پرداخت هزینه آزمون PMP شما را انجام میدهد.

PMP یا همان Project Management Professional (متخصص مدیریت پروژه) معتبرترین و شناخته شده ترین گواهینامه در حوزه مدیریت پروژه در سرتاسر دنیاست. مدرک PMP توسط موسسه PMI Project management Institute به شرکت کنندگانی که در آزمون آن نمره قبولی را کسب کنند، اعطا می شود. شرکت کنندگان در این آزمون برای کسب نمره قبولی باید با مفاهیم کلی مدیریت پروژه، مسایل مالی و حقوقی و نرم افزارهای مرتبط با آن آشنایی کامل و در زمینه فعالیت های مربوط به مدیریت پروژه، تجربه کافی داشته باشند.

پیش‌نیازهای آزمون PMP 

افراد دارای مدرک لیسانس و یا بالاتر: تجربه مفید کاری بعنوان مدیر و یا همکاری در راهبری پروژه به مدت حداقل ۴۵۰۰ ساعت (لااقل ۳۶ ماه در طول ۶ ساله قبل از داوطلب شدن) بدون احتساب مدیریت پروژه‌های موازی و همزمان.

افراد دارای مدرک دیپلم و فوق دیپلم: تجربه مفید کاری بعنوان مدیر و یا همکاری در راهبری پروژه به مدت حداقل ۷۵۰۰ ساعت (لااقل ۶۰ ماه در طول ۶ ساله قبل از داوطلب شدن) بدون احتساب مدیریت پروژه‌های موازی و همزمان.

برای کلیه داوطلبان شرکت در آزمون: گواهینامه شرکت در دوره‌های آموزشی مدیریت پروژه (مانند گواهینامه های شرکت راهبران رستاک) و کسب حداقل ۳۵ امتیاز (Professional Development Unit(PDU

برگزاری آزمون حرفه‌ای مدیریت پروژه PMP را شرکت  Prometric از طرف PMI برگزار می‌نماید. هر زمان که داوطلب مراحل شایستگی برای حضور در آزمون را در نزد PMI با موفقیت طی نمود، PMI به داوطلب شماره‌ای را اعلام می‌نماید که وی فقط با همین شماره شایستگی (Eligibility Number) قادر به تعیین محل و زمان آزمون خود در سایت شرکت Prometric خواهد بود.

نحوه آزمون پی ام پی

آزمون PMP در قالب یک امتحان ۴ ساعته با ۲۰۰ سؤال ۴ جوابی توسط PMI بصورت کتبی یا بر روی مانیتور در مراکز مؤسسه Prometric برگزار می‌شوند. پاسخ‌ها نمره منفی ندارند و در نتیجه بهتر است که هیچ سؤالی بی‌جواب نماند. برای پاسخ در سیستم جدید ارزیابی حد قبولی اعلام نمی‌شود و قبول یا ردشدن افراد بر اساس پارامترهای پیچیده‌تری مشخص می‌گردند. با این حال حد قبولی همچنان در حدود ۶۱٪ قرار دارد. مؤسسه Prometric در اکثر کشورها شعبه دارد، ولی در ایران شعبه‌ای ندارد. بسیاری از داوطلبان برای شرکت در آزمون به کشورهای همسایه سفر می‌کنند.

در حال حاضر PMI اقدام به ارائه سه آزمون CAPM , PMI-ACP و آزمون PMP به صورت آنلاین نموده است. این نوع آزمون نیز مانند سایر آزمونهای PMI، با همکاری مشترک PMI و Pearson VUE اجرا میگردد.  البته هیچکدام از دو مرکز Prometric و Pearson VUE بدلیل تحریم ها، در ایران مرکز رسمی و یا نمایندگی مستقیم ندارند .این آزمون در کشورهای همسایه نظیر امارات، ترکیه و پاکستان انجام میشود.

امکانات Pearson VUE برای آزمون های  PMI

  • دسترسی به بیش از ۵۰۰۰ مرکز آزمون Pearson VUE در بیش از ۱۹۰ کشور دنیا در حالیکه موسسه Prometric، ۳۰۰۰ مرکز آزمون در دنیا دارد.
  • داوطلبان آزمون های PMI-ACP و PMI CAPM می توانند به راحتی و از خانه یا دفتر خود بصورت آنلاین در آزمون های فوق شرکت نمایند. اما شرایط آزمون برای سایر آزمون های موسسه PMI همچنان بصورت حضوری و در محل مراکز آزمون مورد تائید موسسه PMI می باشد.
  • امکان ارائه خدمات به مراکز فدرال و نظامی کشور آمریکا.

هزینه آزمون PMI

شرکت در آزمون در حدود ۵۵۰ دلار هزینه دارد، که در صورت عضویت در سایت (۱۳۹ دلار) و ثبت نام آزمون (۴۰۵ دلار) علاوه بر استفاده از مزایای عضویت ۱ ساله، هزینه کمتری نیز پرداخت می‌گردد. در صورت عدم موفقیت در آزمون، هزینه مجدد آن (۲۷۵ دلار) می‌باشد و شرکت کننده تنها می‌تواند ۳ بار این آزمون را در بازه زمانی یکساله انجام دهد و در صورت آنکه بار سوم نیز موفق نشود، می‌بایست به مدت یکسال منتظر بماند و از سال بعد، مجدد برای آزمون اقدام نماید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به نحوه ثبت نام در آزمون PMP و همچنین زمان بندی آزمونPMP و نحوه سوالات و پرداخت هزینه آزمون PMP به لینک هزینه PMI مراجعه فرمایید.

برای درخواست پرداخت هزینه آزمون PMP توسط Pars e-Pay:

پرداخت هزینه آزمون PMP فقط از طریق کارتهای اعتباری ویزا کارت و مستر کارت می باشد.

  • تمامی مراحل ثبت نام و تکمیل فرم ها در سایت PMI.org را تا مرحله پرداخت طی کنید.
  • نام کاربری که همان ایمیل ثبت نامی شما در سایت PMI است را به همراه رمز عبور خود از طریق تلگرام یا واتساپ و یا ایمیل برای ما ارسال نمایید.
  • معادل ریال مبلغ قابل پرداخت به PMI را از ما استعلام گرفته و واریز نمایید.
  • پرداخت شما توسط کارتهای بین المللی ویزا کارت و مستر کارت انجام شده و نتیجه پرداخت را در سایت PMI می توانید مشاهده نمایید.

همواره کارشناسان پارس پرداخت با فراهم آوردن بستری بسیارامن و راحت برای ثبت نام شما با سابقه درخشان آماده ارایه بهترین قیمت به شما میباشد.

به محض آنکه سفارش مورد نظر شما  توسط پارس پرداخت  Pars e-Pay مطابق با قیمت اعلام شده ثبت شود ، فرآیند ثبت نام شماتکمیل می شود.