بدون عکس
آیلتس - IELTS

درباره آزمون IELTS

اسفند 10, 1399اخبار

آزمون IELTS در دو نوع مختلف Academic و  General Tranining  می‌باشد.
نوع General Tranining آزمون آیلتس معلومات داوطلبان را در سطحی وسیعتر و در بستری علمی – اجتماعی می‌سنجد. آزمون General Tranining برای کسانی مناسب است که قصد دارند تحصیلات پیش‌دانشگاهی خود را در کشوری انگلیسی زبان به ‌پایان برسانند و یا به‌منظور گذراندن دوره‌های کوتا‌ه‌مدت کاری و یا دست‌یافتن به‌فرصت‌های شغلی قصد سفر به این کشور‌ها را دارند. به‌علاوه کارنامه این آزمون از جمله مدارکی است که در جریان بررسی پرونده‌های مهاجرت کشورهای استرالیا، نیوزلند و کانادا از متقاضیان طلب می‌شود.
در آزمون IELTS توانایی‌های شنیدن، خواندن، نوشتن، و صحبت‌کردن در چهار قسمت جداگانه سنجیده می‌شود. در حالیکه توانایی شنیداری و صحبت‌کردن داوطلبان آزمونAcademic و General Tranining به‌ روش کاملاً ‌مشابهی صورت می‌گیرد، هر یک از این دو گروه، سوالات جداگانه‌ای در قسمت‌های خواندن و نوشتن دریافت می‌کنند. مسئولیت انتخاب نوع آزمون بر عهده متقاضی بوده و شرکت‌کنندگان باید هنگام ثبت‌نام خود نوع آزمون مورد نظر را در فرم ثبت‌نام قید کنند.
لازم به ذکر است جهت رفاه حال داوطلبان و کاهش هزینه و زمان سفر، آزمون هر چهار مهارت در یک روز برگزار می‌شود.
آزمون IELTS، به نوعی طراحی شده که قادر است میزان معلومات داوطلبان در سطوح مختلف از زبان انگلیسی را سنجیده و با توجه به استاندارد IELTS طبقه‌بندی کند. شرکت‌کنندگان در این آزمون به طیف متنوعی از سوالات بسیار ساده تا بسیار مشکل پاسخ می‌دهند و در پایان با توجه به نمره‌ای که از هر‌یک از چهار‌بخش مختلف دریافت‌کرده‌اند سطحی مابین نا‌آشنای کامل به زبان انگلیسی، با نمره صفر، تا سطح آشنای کامل به زبان انگلیسی، با نمره ۹، طبقه‌بندی می‌شوند.
نتایج آزمون ۲ هفته پس از برگزاری آزمون در مرکز آزمون ارائه می گردد. نتایج باید شخصاً توسط متقاضی و یا نماینده وی دریافت گردد و مسئولان مرکز آزمون اجازه ندارند تا از طریق تلفن،‌فکس، یا پست الکترونیکی نتایج را به اطلاع داوطلبان برسانند. داوطلبان پس از ثبت نام از طریق پارس پرداخت رضایتنامه ای مبنی بر دریافت کارنامه توسط دفتر این شرکت در امارات را امضا نموده و کارنامه خود را حد اکثر یک هفته پس از اعلام نتایج در دفتر تهران دریافت کنند. نمره هر چهار‌ بخش آزمون به‌طور جداگانه در کارنامه درج خواهد گردید. به علاوه میانگینی حسابی و گرد‌شده از این چهار بخش نیز به عنوان نمره کلی در اختیار داوطلب قرار خواهد گرفت. این نمره نهایی و همینطور نمره‌های بخش‌های شنیداری و خواندن با اعشار ۰،۵ و نمره‌ بخش‌های مصاحبه‌ و نوشتن بدون اعشار و به‌صورت اعداد صحیح گزارش می‌شوند.
به عنوان یک قانون عمومی نتایج آزمون تا دو سال پس از برگزاری آزمون اعتبار دارند. در صورتیکه بتوان اثبات کرد که داوطلب پس از برگزاری آزمون در حفظ معلومات خود و بهتر کردن دانشش در زبان‌ انگلیسی کوشا بوده، می‌توان از کارنامه آزمون حتی بیش از این مهلت دوساله نیز استفاده کرد.


نظر شما در انتظار تایید است.

You must be logged in to post a comment.